Kompedium wiedzy o myjniach parowych

Czy warto wejść w m...

Notifications
Clear all

Czy warto wejść w myjnie mobilne?

MarkoKowal
(@markokowal)
New Member

Witajcie,
zastanawiam się nad rozkręceniem biznesu w oparciu o mobilne myjnie. Mieszkam w Pile gdzie myślę, że odbiór takich usług byłby spory. Koszt inwestycji nie jest mały ale jednak stopa zwrotu może być stosunkowo szybka. Robiłem wstępne rozeznanie i myślę, że mam już kilku odbiorców którzy miesięcznie generowaliby przychód. Jak u Was to wygląda? Czy ktoś działa w podobnym modelu w innych miastach?

Cytat
Autor tematu Opublikowany : 23/07/2021 12:14 pm
Topic Tags
maciej89
(@maciej89)
New Member

Witaj,
Każdy model biznesowy gdzie masz już bazę klientów może być opłacalny oczywiście pod warunkiem, że generuje Ci przychód. Jeżeli zrobiłem wstępne rozeznanie, masz bazę pierwszych klientów to teraz pytanie nad czym się zastanawiasz?! 😊

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/07/2021 9:48 am
mrbiznes
(@mrbiznes)
New Member

Hej,
siedzę w temacie kilka lat, mam już trzy auta z myjkami i codziennie auto jest na zleceniu. Początki jednak nie były łatwe. Temat dla wytrwałych jeżeli zaczynasz od zera. Jak masz już klientów (nawet tych teoretycznych) to na pewno temat do przemyślenia.
Jeżeli chodzi o koszty to też wcale nie musi być ogromna inwestycja. Są firmy (chociażby https://www.greensteam.pl/finansowanie ) gdzie możesz wziąć finansowanie na urządzenie. Wtedy nie musisz od razu wykładać ogromnych kwot. A urządzenie samo się spłaci jak będą klienci.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/07/2021 10:52 am
MarcinZG
(@marcinzg)
New Member

Obsługuję klientów w Zielonej Górze. Popyt na usługę cały czas rośnie. Co prawda cały czas rynek jest nieodkryty bo wielu ludzi jeszcze nie wie, że są myjnie parowe. W każdym razie potencjał w branży jest coraz większy. Jak zaczynałem prawie dwa lata temu to głównie obsługiwałem floty firmowe. Dziś dojeżdżam do wielu klientów prywatnych więc rynek coraz bardziej się otwiera.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/08/2021 12:13 pm
Manto
(@manto)
New Member

Myjnie mobilne to temat rozwojowy któremu wróżę w najbliższym czasie spory rozkwit. Tak jak kolega zaznaczył – coraz więcej ludzi widzi w tego typu usługach spory potencjał i wygodę. Przyjeżdżasz do kogoś pod dom albo mieszkanie, wykonujesz czyszczenie a taka osoba nawet nie musi wychodzić z domu. Kwestia odpowiedniej reklamy, żeby dotrzeć do klientów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/08/2021 1:20 pm
JuraNT
(@jurant)
New Member

Ostatnio właśnie też dużo czytam o myjniach mobilnych. Gość ostatnio sąsiadowi auto pod blokiem mył. 1.5h i auto błyszczało. Widziałem, że w środku też porobił - wszystko to wyglądało mega profesjonalnie. Wnętrze faktycznie wyszło super. Myślę, że tego typu usługi mycia mobilnego mają coraz większą rację bytu.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/09/2021 4:37 pm
grajek
(@grajek)
New Member

Mobilna myjnia to spoko rozwiązanie ale trzeba mieć na uwadze, że do klientów trzeba docierać. Bez reklamy szkoda w to wchodzić. No chyba, że masz jakieś dojścia po firmach obsługujących floty.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/10/2021 11:09 am
Share: